AÖF Sınav Merkezi Değişikliği Nasıl Yapılıyor?

AÖF Sınav Merkezi Değişikliği Nasıl Yapılıyor?

Öğrenciler; adres, büro ve sınav merkezi değişiklik işlemlerini Öğrenci Girişi bölümüne T.C. kimlik numarası ve şifresiyle giriş yaparak yada edevlet şifresiyle giriş yaparak ilgili bölümden yapabiliriler.

Sınav Merkezi Tercihi, ilgili dönemin sınavı için aşağıda yer alan tarihlerde mutlaka yapılması gereklidir.

Sınav merkezi değişikliği, sınav organizasyonu başladıktan sonra yapılırsa bir sonraki sınavlar için geçerli olur. Bu nedenle öğrenciler, sınav merkezi değişikliği yaptırırken aşağıda verilen tarihleri ve açıklamaları göz önünde bulundurmalıdırlar.

AÖF Sınav Yerleri Nasıl Belirleniyor?

Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir.

Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini seçebilmektedir.

Sınav Türü - Son Tercih Tarihi - Açıklama

Güz Dönemi Ara - 23 Ekim 2023 - Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Güz Dönemi Dönem Sonu - 11 Aralık 2023 - Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Bahar Dönemi Ara - 18 Şubat 2024 - Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Bahar Dönemi Dönem Sonu - 01 Nisan 2024 - Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.

Yaz Okulu Sınavı - 07 Temmuz 2024 - Söz konusu tarihe kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, Yaz Okulu sınavına ilgili sınav merkezinde girebilir.


6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında öğrenciler adres, büro ve Sınav Merkezi Tercih işlemlerini Öğrenci Girişi bölümüne giriş yaparak değişiklik yapabilirler.

Konular