AÖF Kayıt Dondurma Nasıl Yapılır?

AÖF Kayıt Dondurma Nasıl Yapılır?Açıköğretim öğrencilerinin bazen maruz kaldıkları durumdan dolayı kayıtlarını dondurmaları icap ediyor.Peki, AÖF kayıt dondurma işlemi nasıl yapılır?

AÖF kayıtlarını dondurmak istiyenler kayıt yenileme harç ücretini ödememeleri yeterlidir. Ayrıca kayıt dondurmak için aöf bürosuna gidilmesine ve dilekçe yazılmasına gerek bulunmamaktadır.Belirtilen tarihler içinde harç ücretinizi yatırmazsanız kaydınız yenilenmez ve bu dönem sınavlara giremez okulu 1 yıl uzatmış olursunuz. Bu dönem almadığınız dersleri ancak seneye bahar döneminde alabilirsiniz.

AÖF Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapmak İçin kayıt yenileme tarihlerinin sonunu beklemek durumunda kalabilir veya hiç yapamayabilirsiniz.

Kredili sistemde bir dönemde 1 ara sınav, 1 final ve 1 bütünleme (bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz belli değil) sınavı olmaktayız, bu sebepten dolayı sınavlar için ders çalışma sürelerimiz yıllık sistemden çok daha azdır. Bu yüzden kayıt yenilettikten sonra ders kitaplarımızı biran önce bürodan alarak, derslere çalışmaya başlamanız tavsiye edilmektedir.

AÖF Ana Sayfa Girişi için Buraya Tıklayınız