AÖF Öğrenci Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

AÖF Öğrenci Kimlik Kartı Nasıl Alınır?Öğrenci kimlik kartı, Fakülteye kayıtlı öğrenci olduğunuzu gösteren belgedir. Kayıt yaptıran öğrenciler,öğrenci kimlik kartlarını Kasım 2018 tarihinden itibaren bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır.

"AÖF ÖĞRENCİLERİ AÇIKÖĞRETİM KİMLİĞİ OLMADAN DA SINAVLARA GİREBİLECEKLER”

Mevcut sisteme göre öğrencilere sınavlara girerken 3 belge ile sınava girebiliyorlardı. Bunlar “sınav giriş belgesi, açıköğretim kimliği ve nüfus cüzdanı. Bu 3 üç belgeden herhangi bir tanesi olmadan öğrencileri sınava alınmıyordu. Ancak ancak bandrol yapıştırma uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte; fotoğraflı sınav giriş belgeleri ve nüfus cüzdanıyla çok rahat sınavlara girebilecekler.” Yani öğrenciler fakülte tarafından verilen öğrenci kartı olmadan da sadece sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanı ile birlikte sınava girebilecektir.

Yine de kimlik kartı almak isteyen öğrencilerimiz aöf bürolarından öğrenci kimlik kartlarını temin edebilirler.

2015-2016 öğretim yılından itibaren öğrenci kimlik kartlarında bandrol uygulaması kaldırılmıştır.Bandrol kaldırılması öğrencilerin lehine olmuştur.

Doç. Dr. Okur

“Biz, Açıköğretim öğrencilerimizin öğrenim hayatlarında hangi dönemler okuduklarını tespit edebilmek açısından yıllardır kimliklerin arkasına bandrol uygulaması yapıyorduk. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte bu bandrol uygulamasının çok da zaruri olmadığını ve bunun öğrenciler açısından da bir artısı olmadığının analizini yaptık. Öğrenci kimliklerinde bandrol olmadığı için sınavlardan çıkartılan öğrencilere de şahit olduk. Bu öğrencilerimizin mağduriyetlerini de bir anlamda gidermek için bu projeyi hayata geçirdik” dedi.AÖF Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız