AÖF Sınav Tarihleri ve Yerleri Belli Oldu mu?

2024 AÖF Sınav Tarihleri ve Yerleri Belli Oldu mu?Açıköğretim Fakültesi AÖF Sınav Giriş Yerlerini Öğrenmek için Tıklayınız


Not: 2024 AÖF Akademik Takvim Sınav Tarihleri Açıklandı.Detaylar için TIKLAYINIZAnadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yeni kayıt ve ders seçme işlemlerini tamamladı. AÖF güz dönemi sınav tarihleri açıklandı.AÖF güz dönemi ara sınavları 9-10 Aralık 2023 tarihinde gerçekleşecek. Öğrenciler sınav giriş yerlerini merak ediyorlar. Sınav giriş yerleri açıklandı mı? AÖF sınav giriş belgesi erişime açıldı mı?

AÖF Sınav Tarihleri ve Yerleri Hakkında yapılan güncel duyuru ve bilgilendirmeleri aof.takvimegitim.com sitemizden sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Anadolu Üniversitesi 2023-2024 Öğretim Yılı Akademik Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız


AÖF sınava giriş belgemi nasıl ve nereden alabilirim? AÖF güz dönemi dönem sonu sınavı sınava giriş belgesine öğrenci şifrenizle yada edevlet üzerinden ulaşabilirsiniz. Öğrenci belgesi sınava girmek için gereklidir.

3 milyona yakın öğrenci hafta sonu AÖF güz dönemi dönem sonu sınavlarına ter dökecek. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerin 2024 öğretim yılı Güz Dönemi vize Sınavları 9-10 Aralık tarihlerinde hafta sonu gerçekleştirilecek.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğretim yılı Güz Dönemi Sınavları bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü yapılacak.

Peki AÖF sınavlarına girmek için hangi belgeleri bulundurmak gerekiyor?

-AÖF sınava giriş belgesi,

-Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi

(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar)


AÖF sınava giriş belgemi nasıl ve nereden alabilirim?

AÖF öğrencileri Sınav Giriş Belgesini (ttps://www.anadolu.edu.tr/acikogretim) adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TC kimlik numarası (TCKN) ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenci sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

AÖF öğrenci sayfasına nasıl giriş yapabilirim?

AÖF öğrenci giriş sayfası için Buraya Tıklayın

AÖF öğrenci giriş şifremi unuttum, nasıl tekrar şifre alabilirim?

AÖF öğrenci şifrenizi hatırlamıyorsanız (https://mail.anadolu.edu.tr/web/sifremiunuttum.aspx) linkine tıklayarak açılan sayfadan şifrenizi alabilirsiniz.

AÖF’le ilgili tüm işlemlerinizi AÖF’ün resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

AÖF internet sitesine giriş için Buraya Tıklayın


AÖF sınav süresi 30 dakika soru sayısı her ders için 20 soru

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 ile 16.30 saatleri arasında hizmet verecek. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılacak. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak.


AÖF akademik takvim için tıklayınız