AÖF'den Mezun olduktan sonra yüksek lisans yapabilir miyim?

AÖF'den Mezun olduktan sonra yüksek lisans yapabilir miyim?Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans (4 yıllık) programlarından mezun olanlar yüksek lisans yapabilirler. Yüksek lisans yapmak isteyen mezunlarımız, yükseköğrenimlerine yüksek lisans ve doktora olanaklarını değerlendirerek öğrenim görmek istedikleri Üniversiteden yüksek lisans öğrenci alım koşullarını araştırabilirler.

Mezun olduğum programdan dikey geçiş ile kayıt yaptırabilir miyim?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

Dikey Geçiş başvurusu yapacak adaylar http://kayit.anadolu.edu.tr adresinin Dikey Geçiş linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Lisans programlarının 5. yarıyılına doğrudan başvuru yapabilecek önlisans mezuniyet alanlarının listesi için buraya, fark dersler alarak başvuru yapabilecek mezuniyet alanlarıın listesi için buraya tıklayınız.

Alınacak fark derslerini buraya tıklayarak görebilirsiniz


Aynı anda iki programa kayıt olabilir miyim?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin ara sınav ve dönem sonu sınavları Cumartesi-Pazar günleri yapılmaktadır. Cumartesi-Pazar günleri öğrenci sadece bir programa ait derslerden sınava girebileceğinden, aynı anda iki programa kayıt yaptırabilmesi mümkün olmamaktadır.


AÖF Ana Sayfa Girişi için Buraya Tıklayınız